wtorek, 26 maja 2015

Sven Hannawald

Cześć!

Dziś dostałam autograf od wspaniałego według mnie skoczka. Wśród ludzi można spotkać się z różnymi opiniami na jego temat. Dla mnie jest on legendą skoków narciarskich- udowodnił to wygrywając pod rząd cztery konkursy TCS i jednocześnie cały turniej. Pewnie każdy fan skoków narciarskich wie, że została wydana jego biografia. Polecam tę książkę  każdemu, bo naprawdę można dużo dowiedzieć się o tym, co przeszedł Sven oraz zapoznać się z historią skoków narciarskich. Ja dzięki niej poznałam nie tylko skoki, ale ogólnie sport z trochę innej strony, mianowicie, że w życiu praktycznie każdego sportowca może nadejść taki dzień, w którym wszystko stanie się dla niego obojętne, treningi nie będą go satysfakcjonować.
"Nocami budziłem się i zaczynałem płakać. Nie umiałem sobie wyjaśnić, co się ze mną dzieje. Nie umiałem wyjaśnić tego swojej dziewczynie. To była sytuacja bez wyjścia, a ja czułem się kompletnie bezradny. Znalazłem się u kresu sił"(źródło: "Sven Hannawald. Triumf•Upadek•Powrót do życia")
Myślę, że każdy fan skoków jeśli jeszcze tego nie zrobił, powinien zapoznać się z tą ciekawą lekturą.
Sven Hannawald (ur. 9 listopada 1974 w Erlabrunn) – niemiecki skoczek narciarski. W sezonie 2001/2002 jako pierwszy i do tej pory jedyny skoczek narciarski wygrał wszystkie zawody Turnieju Czterech Skoczni. Sven Hannawald oficjalnie zakończył karierę sportową 3 sierpnia 2005 roku, natomiast uroczyste pożegnanie skoczka miało miejsce w Oberstdorfie 30 grudnia 2005 r. Na podium w Pucharze Świata stawał łącznie 40 razy. 18-krotnie zajmował 1. miejsce, 12-krotnie był drugi, 10 razy był trzeci. (Wikipedia)

Do Svena wysłałam list, kopertę zwrotną, zdjęcie oraz kupon IRC. Czekałam od 16.03.2015 do 26.05.2015.
Adres:
Sven Hannawald
c/o emotional engineering
Rosenstraße 99
70794 Filderstadt
Germany

17 komentarzy:

Dziękuję za pozostawione komentarze :)